Személygépkocsi vontat lakókocsit

B+E – Személyautó után nehéz pótkocsi

Már meglévő B kategóriás vezetői engedély újbóli vizsgázással történő kiterjesztése E kategóriára, ami nehéz pótkocsi vontatására jogosít fel.

B+E: A vonó jármű B kategóriába tartozik és a hozzá kapcsolt pótkocsival az együttes megengedett össztömegük a 3500 kg-ot meghaladja.  (35/2000 BM rendelet)
Amennyiben a járműszerelvény megengedett össztömege a 3500 kg-ot nem haladja meg, nincs szükség  E kategóriára!
Ilyen módon akár nehéz pótkocsi (750 kg felett) is vontatható!

A tanfolyamra való jelentkezés feltételei

17,5 életév betöltése, érvényes,  „B” kategóriás, nem kezdő vezetői engedély

A tanfolyam menete

A tanfolyam elméleti és gyakorlati részből áll.Az elméleti felkészítés KRESZ, MŰSZAK,MUNKAVÉDELEM és SZÁLLÍTÁS tárgyakból tevődik össze.
Mindhárom tárgyból tett sikeres elméleti vizsga után kezdődhet a gyakorlati vezetés. (Citroen C5 személygépkocsi és a hozzá kapcsolt 1,5t-s ponyvás, egytengelyes utánfutóval ).
A sikertelen KRESZ vizsga nem veszélyezteti a már meglévő vezetői engedélyt! A gyakorlati felkészítés után külön vizsgát tesz a jelölt a rutinpályán, illetve vezet és vizsgázik a forgalomban.

Elsősegély nyújtási ismeretek megszerzésének módja

Egyénileg történhet, vagy  az iskola  tanfolyamot  szervez. (díja: 15.000Ft, vizsgadíj :  15.500FT)

Az elsősegély nyújtási vizsga alól felmentésben részesülnek

Az orvostudományi egyetemen orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi, az állatorvos tudományi egyetemen szerzett állatorvosi, védőnői, dietetikusi, mentőtiszti, gyógytornász, egészségügyi szakoktatói, diplomás ápolói, oklevéllel ( képesítéssel ) rendelkezők, közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, egészségügyi szakközépiskolát ( szakiskolát ) végzettek, továbbá: minden olyan vizsgázó, aki 1984. január 1-je és 1992. december 31-e között bármely jármű-kategóriában vezetői engedélyt, valamint segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járműre járműveztetői igazolványt szerzett, továbbá aki 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között „D” jármű-kategóriára.

Egyéb tanfolyami mentességek

Felmenthető MŰSZAK tantárgyból tanfolyam és vizsga alól, aki szakirányú végzettséggel rendelkezik (pl. autószerelő, gépészmérnök).
A felmentést az iskolavezető végzi (és kérelmezi a hatóságnál a vizsga alóli felmentést) a felmentés alapjául szolgáló okirat bemutatása után.

Az elméleti vizsgára bocsátás feltételei

Az elméleti tanfolyamot teljesítette, vizsgadíjat megfizette, az első elméleti vizsgáján az alapfokú iskolai végzettséget eredeti okmánnyal igazolja.

Iskolánknál lehetőség nyílik E-learning (internetes) elméleti képzésre az adott kategóriában!

Tantermi elméleti oktatás helyszíne

Pécs, Északmegyer dűlő 8/a

Az elméleti tanfolyam min. 18 órát foglal magába.

Hiányzás pótlása és annak költségei

Elméleti tantermi tanfolyamról történő hiányzás esetén „pót” óraként saját költségén pótolnia kell a hiányzó órát és a leadott tananyagot. Gyakorlati oktatás során igazolt mulasztás esetében ( 24 órával megelőzően történő lemondás, orvosi igazolás ) az óra átütemezésre kerül. Igazolatlan mulasztás esetén a mindenkor esedékes pót óradíj kerül felszámításra!

Vezetési gyakorlatok kiindulási helye

Pécs, Északmegyer dűlő 8/a

A gyakorlati képzés alapoktatásból és főoktatásból áll.(Rutinpályája: Pécs, Északmegyer dűlő 8/a ) Az alapoktatás kötelező óraszáma 3 óra, amely tartalmazza a rutinfeladatok begyakorlását            és a biztonsági ellenőrzés, valamint az alapfokú jártasság elsajátítását a tanuló kocsi ismeretében.

A főoktatás kötelező óraszáma 4 óra városi vezetés, 4 óra országúti vezetés, 1 óra vizsga. ( minimum óraszám 11óra + a vizsgaóra, és minimum 220 km levezetése)

A tanuló jogai és kötelezettségei

A képzéssel kapcsolatos problémáival a képzőszerv felé fordulni, észrevételeit panaszkönyvbe rögzíteni, a képzést másik autósiskolánál folytatni, miután az addig felmerült díjakat kiegyenlítette, ill. többletbefizetéseit visszakövetelte a képzőszervtől, baleset biztosítást kötni a gyakorlati képzés idejére.

Áthelyezés másik képzőszervhez

Az áthelyezési kérelem leadását követő 3 munkanapon belül a szükséges átjelentő lap kiadásra kerül. Az autósiskola a fel nem használt tandíjat számára visszafizeti.

A képzőszerv jogai és kötelezettségei

A tanfolyam tájékoztatójában ismertetni a képzéssel kapcsolatos összes tudnivalókat / a szolgáltatásért járó díjat fizetési határidőket a képzés folyamatát, szabályait, az elméleti oktatás órarendjét, a vizsgák várható idejét, a vizsgák rendjét, szabályait. A tanulót kérésére másik képzőszervhez átengedni; ( képzés igazolás kérelem határideje 3 munkanap ). A lehetséges mértékben figyelembe venni a tanuló kéréseit, észrevételeit. Megtagadnia a tanuló vizsgára bocsátását, ha az nem rendezte a szolgáltatásért addig felmerült díjakat.

A vizsgadíjak megfizetésének módja

Az autósiskola ügyfélfogadásán, vagy átutalással

A tandíjak megfizetésének módja

Az autósiskola ügyfélfogadásán, vagy átutalással

Az ügyfélfogadás rendje

Hétfő 12 órától 16 óráig, szerda: 8 órától 12 óráig.

Az ügyfélfogadó címe

Pécs, Északmegyer dűlő 8/a (Tel:06/70-8661256)

Képzési felügyeletet ellátó szervezet
KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont
Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Dél-dunántúli Járművezető Vizsgáztatási és
Utánképzési Főosztály Baranya Megyei Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály
7630 Pécs, Hengermalom u. 2.
Telefon:    +36(72)896-267
Az autósiskola részére fizetendő díjak: 2023 Szeptember 1-től
  • Elméleti tanfolyam: 60.000Ft
  • Vezetési óra: 12.500Ft
  • Pót óra: 12.500Ft

A kötelező 12 óra tekintetében a tanfolyam költsége: 210.000Ft

Hatósági vizsgadíjak
  • Elméleti vizsga 3 tárgyból: 31.500Ft
  • Rutin vizsga: 9.700Ft
  • Forgalmi vizsga: 24.000Ft

A hatósági vizsgadíjak összesen: 65.200Ft

Regisztráció