Vállalkozási feltételek

Telezöld Autós iskola

E-mail: info@telezold.hu
Web: telezold.hu
Jogcíme: Komlói Telezöld Oktatási KFT.
Telefon: 06/70-8661256
Adószáma: 29028940– 1 – 22
Cégjegyzékszám: 02-09-085627
Képzési engedély száma: KGHF/36329-1/2121-ITM
Iskolavezető: Tarr Árpád

Iskolavezető

Név: Tarr Árpád
Telefon: 06/70-8661257
Iskolavezetői oklevél száma: 0063/2009
Székhely: 7300 Komló, Gárdonyi utca 9.
Telephely: Pécs, Északmegyer dűlő 8/a.
Ügyfélfogadás rendje: Hétfő, 12:00-16:00 óráig, Szerda, 8.00-12.00 óráig.   Járművezetői tanfolyamra személyesen Autósiskolánk Pécs, Északmegyer dűlő 8/a. szám alatt lévő ügyfélszolgálati irodájában, vagy interneten lehet jelentkezni. A jelentkező itt kap részletes tájékoztatást a beiskolázás és a vizsgára jelentkezés feltételeiről, valamint átveheti a szükséges nyomtatványokat.
A tanfolyamra való felvétel módja: Autósiskolánk járművezető képzést „A”, „A2”, „B”, „B+E”, „C”, „C+E” „AM” kategóriában és „A1” alkategóriában végez. A Kormány 70/2005. (IV. 21.) rendelete alapján kiadott, – 2007-ben módosított – 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelete a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól (a továbbiakban Képzési Rendelet) szerint a járművezetőket tanfolyamon kell képezni. Valamennyi tanfolyamunkon teljes képzési szolgáltatást biztosítunk, amely elméleti és gyakorlati részből áll. Tanfolyamra jelentkezéskor ellenőrizzük, hogy tanuló megfelel-e a Képzési Rendeletben előírt egészségügyi és közlekedésbiztonsági feltételeknek. A képzésre jelentkező tanulóval ismertetjük a vállalkozás feltételeit. A tanfolyamra való beiskolázás a tanulóval megkötött, a jogszabályi előírásoknak megfelelő – ha szükséges, a törvényes képviselővel aláíratott – írásbeli (felnőttképzési) szerződés alapján történik.
Az előírt egészségi és PÁV alkalmassági vizsgálatok: Egészségi alkalmasság: a jelentkező – az „AM” (moped) kategória kivételével – köteles háziorvosánál megjelenni és a vezetői engedélyhez szükséges 1. csoportú egészségi alkalmassági vizsgálaton megfelelni.
Pályaalkalmasság: előzetes pályaalkalmassági vizsgálat csak akkor szükséges, ha azt az orvosi vizsgálat során elrendelték. Rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálat szükséges az ötödik sikertelen forgalmi vizsgát követő vizsga letételéhez.

A tanfolyamra való felvétel és a vizsgára bocsátás feltételei kategóriánként

Életkor:

– beiskolázás – a külön jogszabályban meghatározott életkor előtt fél évvel,

– elméleti vizsgára jelentés – a külön jogszabályban meghatározott életkor előtt három hónappal – gyakorlati vizsgára jelentés – a külön jogszabályban meghatározott életkor betöltése után. Külön jogszabályban meghatározott közlekedésbiztonsági, egészségi és pályaalkalmassági feltételek:

  • egészségügyi alkalmasság: 13/1992. (VI. 26.) NM rend 5.§ (1), (2) bekezdés
  • I. csoport 40 év alatt 10 évre, 40 – 60 év között 5 évre (háziorvos végzi)

Tandíj befizetése: Átutalással, vagy kézpénzben, az Autósiskola ügyfélszolgálati irodájában történhet, számla ellenében. A jelentkezési lapot, az orvosi alkalmassági igazolást az ügyfélszolgálati irodában kell leadni. Az iratok ellenőrzése után kerül sor a szerződéskötésre. Ekkor lehet kezdeményezni – a megfelelő okmányok bemutatásával – a tanfolyami felmentéseket is. A kérelemhez be kell mutatni a felmentés alapjául szolgáló okiratot.

Fontos tudni: Elméleti vizsga számítógép igénybevételével vagy írásban tehető le. Szóban – indokolt esetben tolmács közreműködésével – vizsgázhat az, aki hiányos magyar nyelvi ismeretei miatt a magyar nyelvet nem érti, illetve az egészségi állapotából következően írásra képtelen, és erre a hatóságtól, írásbeli kérelemre engedélyt kapott. Első elméleti vizsgára a tanfolyam megkezdésének napjától számított 9 hónapon belül van lehetőség, a sikeres vizsgának 1 éven belül meg kell történnie! Az elméleti vizsgán a tanuló köteles az alapfokú iskolai végzettségét eredeti iskolai bizonyítvánnyal igazolni! Sikertelen vizsgák esetén újra kell kezdeni a tanfolyamot.

Elméleti vizsgára csak az bocsátható:

  • aki az elméleti (E-learning) tanfolyamot elvégezte, vagy az alól felmentették,
  • megfelel a külön jogszabályokban meghatározott egészségügyi és pályaalkalmassági, valamint – írásbeli nyilatkozata alapján – a külön jogszabályokban meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek,
  • írni, olvasni tud, (ezt igazolja az iskolai bizonyítvány, melyet a vizsgára magával visz!)
  • a megszerezni kívánt vezetői engedély kiadásának feltételéül a külön jogszabályban előírt életkornál legfeljebb három hónappal fiatalabb
  • a jogszabályokban előírt iratokat, időben (legkésőbb az elméleti tanfolyam előtt 1 nappal) leadta, az elméleti tan- és vizsgadíjat előre befizette. “A” kategóriás vizsgához legalább két éve érvényes “A1” alkategóriás, illetve “A korl.” kategóriás vezetői engedély megléte, vagy betöltött 24. életkor szükséges. A sikeres közlekedési alapismeretek /KRESZ/ vizsga két évig érvényes. Ha a vizsgázó a meghatározott időtartam alatt az adott kategóriához, alkategóriához tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet. Gyakorlati vizsgára az bocsátható, aki az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott, valamint a tanfolyam vizsgatárgyhoz kapcsolódó gyakorlati részét, az előírt kötelező óraszámot, és kötelezően előírt km-t levezette, illetve a vizsgáig levezeti. Forgalmi vizsga sikeres járműkezelési vizsga után tehető.(„AM”,”A1”,”A2”,”A” kategóriákban)

A forgalmi vizsga előtt nyilatkozatot kell tenni minden vizsgázónak arról, hogy a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá a vezetési képességeire hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, valamint a szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol. E nyilatkozat aláírásának megtagadása esetén a vizsga nem tartható meg és a vizsgadíj elveszik!

Minden vizsgára kötelező elvinni: (akinek már van) a vezetői engedélyt, vagy járművezetői igazolványt, személyi igazolványt (útlevelet)! Minden bemutatott iratnak érvényesnek kell lenni! Lejárt igazolványt, vagy engedélyt vizsgán nem fogadnak el! A gyakorlati vizsgákon kötelező viselni a háziorvos által, és a Képzési Rendeletben meghatározottakat (szemüveget, kontaktlencsét), motorosoknál az előírt felszerelést: bukósisak, szemüveg, erős anyagból készült, nem bőszáru hosszúnadrág, térdprotektor és protektorokkal ellátott dzseki, kesztyű, magas szárú zárt cipő, vagy csizma. Az oktatáshoz szükséges rádió készüléket fülhallgatóval, és az elől-hátul “T” betűjelzéssel ellátott, tanulónként eltérő színű, vagy számozott tanulómellényt az iskola biztosítja. Fentiek hiányában a vizsga nem tartható meg, vizsgázni csak a vizsgadíj ismételt befizetése és új vizsga kiírását követően lehet!

Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzésének módja: A népjóléti miniszter 31/1992. (XII. 19.) NM rendelete írja elő a közúti járművezetők elsősegély nyújtási ismeretei megszerzését. Az alapfokú elsősegély-nyújtási ismeretek elsajátítása nem tanfolyam köteles, de kérésre, kellő létszámú jelentkező esetén az iskola megszervezi azt. A Magyar Vöröskereszt a sikeres vizsga után kiadja az igazolványt. A Nemzeti Közlekedési Hatóságtól vizsgaigazolást csak akkor kaphat a jelentkező, ha a sikeres közúti elsősegély nyújtási vizsgáról szóló igazolványt bemutatja. Nem kell vizsgázni elsősegély nyújtási ismeretekből, ha a jelentkező l984-ben vagy azt követően szerzett vezetői engedélyt, vagy “M”, „AM” /Segédmotor/ kategóriára igazolhatóan levizsgázott.

Tanfolyamok tantárgyai, kötelező óraszámok, tanórák időtartama:

“AM” (moped) elméleti tantárgyak és min. kötelező óraszámok:

Közlekedési ismeretek, járművezetés elmélete 16 óra,
Vezetési gyakorlat + vizsgák 11 óra, és 100km

“A1”, “A2” és “A” kategória elméleti tantárgyak és min. kötelező óraszámok:

Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek, közlekedési ismeretek, járművezetés elmélete 22 óra,
Vezetési gyakorlat “A1” 17 óra és 240km (vez. órák+vizsgák)

“A2” 17 óra és 240km (vez. órák+vizsgák)

“A2” “A1”-gyel 2 éven belül 13 óra és 180km (vez. órák+vizsgák)

“A2” “A1”-gyel 2 éven túl 9 óra és 120km (vez. órák+vizsgák)

“A” két éven belüli “A2”-vel 13 óra és 180km (vez. órák+vizsgák)

“A” két éven túli “A2”-vel 9 óra és 120km (vez. órák+vizsgák)

“A” két éven belüli “A1”-vel 17 óra és 240km (vez. órák+vizsgák)

“A” két éven túli “A1”-vel 11 óra és 150km (vez. órák+vizsgák)

“A” (24 év) 27 óra és 390km (vez .órák+vizsgák)

“M”, “A1”, “A2” és “A” kategóriák gyakorlati foglalkozásán és a vizsgákon a tanuló maga, 18 év alattiaknál a gondviselő vállalja a felelősséget egy nyilatkozat aláírásával!

“B” kategória tantárgyak és kötelező óraszámok:

Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek, közlekedési ismeretek, járművezetés elmélete: 28 óra. A gépkocsivezetés gyakorlata: min. 30 óra és 580km
Az elméleti tantárgyak elsajátítására csak E-learning rendszerben, internetes tanulással van lehetőség, a gyakorlati tanóráké: 50 perc. Az egyes tanórák között 10 perc szünetet kell tartani.

„C” kategória tantárgyak és óraszámok:

Közlekedési ismeretek: 20 óra, Szerkezet és üzemeltetési ism.: 14 óra, Vezetés elmélet: 10 óra. Munkavédelem: 10 óra Biztonsági Ellenőrzés és Üzemeltetés: 28 óra (Elméleti órák időtartama: 45 perc)

A tanfolyam gyakorlati része a sikeres elméleti vizsga után kezdődik.

Rutin:6 óra, Országúti vezetés: 4 óra (40 km/h), Hegyi vezetés: 2 óra                   

Éjszakai vezetés: 2 óra,

Városi forgalom: 15 óra, Forgalmi vizsga: 1 óra.  (Gyakorlati órák időtartama: 50 perc)

Vizsgára való bocsájtás feltétele: minimum 30 vezetési óra és 348km

„C+E” kategória tantárgyak és óraszámok:

Közlekedési ismeretek: 4 óra,

Szerkezet és üzemeltetési ism.: 4 óra, Vezetés elmélet: 4 óra. Biztonsági Ellenőrzés és Üzemeltetés: 8 óra (Elméleti órák időtartama: 45 perc)

A tanfolyam gyakorlati része a sikeres elméleti vizsga után kezdődik.

Rutin: 6 óra, Városi forgalom: 4 óra, Országúti vezetés: 2 óra (30 km/h),

Hegyvidéki vezetés: 2 óra, Forgalmi vizsga: 1óra. (Gyakorlati órák időtartama: 50 perc) Összesen: 15 óra (168km)

Járműhasználat:

Motorok:

M: Aprilia Scarabeo 50, SIMSON S51, KUBA 50
A1: Suzuki Gn 125
A2: Kawasaki ER 6N, Aprilia Scarabeo 400
A:  Kawasaki ER 6N

A tanuló saját motorkerékpárja esetén a használat feltételei: A tanulóval kötött külön megállapodás alapján lehetséges. A járműnek mindenben meg kell felelnie a vonatkozó rendeletben előírt feltételeknek.

Személyautó: PEUGEOT 207 diesel üzemű, CITROEN XSARA Autómata váltós, benzin üzemű, Peugeot 307 SW  diesel üzemű, Volswagen Touran diesel üzemű, Toyota Avensis diesel üzemű

Teherautó és pótkocsi: MAN 12.224 Tandem pót Hoffmann LPR 11.0

A hiányzás pótlásának módja és annak költségei: A vonatkozó rendeletekben előírt minimális óraszámot az elméleti- és gyakorlati tantárgyakból minden tanulónak teljesíteni kell. A mulasztást pótolni kell. Elméleti tanfolyamon lehetőség van a másik tanfolyam megfelelő órájának díjmentes meghallgatására. Gyakorlati vezetésnél a hiányzást szintén pótolni kell.

A tandíj befizetésének módja, pénzügyi feltételek: Tan-, és vizsgadíjat, a szolgáltatás megkezdése előtt előre, utalással, vagy az ügyfélszolgálati irodában, számla ellenében kell befizetni. A gyakorlati vezetési órákat napi árfolyamon teljesítjük, melyről írásos tájékoztatót adunk. Az árak változtatásának jogát fenntartjuk! Áremelés előtt a tanulókat korrekt módon, időben tájékoztatjuk. A gyakorlati óradíjak változását – egy hónappal az árváltozás előtt – az autósiskola ügyfélszolgálatán és a tanteremben, valamint a honlapon, jól látható helyen kifüggesztjük.

A tanuló áthelyezése másik autósiskolához, a teljesített oktatásról szóló igazolás kiadásának módja: Lehetőség van más autósiskolához való áthelyezésre. Felhívjuk azonban a figyelmet, hogy a képzésre irányuló szerződést csak igen indokolt esetben érdemes egyoldalúan megszakítani, mert annak anyagi vonzatai is vannak. Az “Igazolás tanuló áthelyezéséhez” nyomtatványt iskolánk a kérelem benyújtásától számított 3 munkanapon belül kiállítja, a teljesített órákat ezen igazoljuk. A tanfolyam félbeszakítása esetén – írásbeli kérelemre – a fel nem használt, fennmaradó részt (az ügyintézési díj (10.000Ft) és az érvényesített kedvezmény összegének levonásával) visszafizetjük a tanuló részére. A tanulónak más iskolához történő áthelyezési kérelme, a szerződés egyoldalú megszakítása esetén, a tandíjtartozást, és az igénybe vett kedvezményeket vissza kell fizetni az autósiskola részére!

A vizsgadíjak és azok megfizetési módja: A vizsgadíjakat az autósiskola ügyfélszolgálatánál kell befizetni. Felhívjuk a figyelmet, hogy a vizsgadíjakat legkésőbb a vizsga időpontja előtt 8 nappal be kell fizetni! Ennek hiányában a vizsga időpontja nem írható ki! Kivételt képez ez alól az elméleti pótvizsga díj, amit a vizsga helyszínén, a tanulónak személyesen kell befizetni.

Mentesítések:A vizsgakötelezettség alóli mentesítés kezdeményezése a felmentés alapjául szolgáló – az iskolavezető által hitelesített – okirat fénymásolatának a jelentkezési laphoz csatolásával történik. Ugyanígy kell eljárni az elsősegély nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító okirat és a korábban szerzett vezetői engedély (járművezetői engedély, járművezetői igazolvány) esetében is (a Képzési Rendelet 4. 1. 4. 2. pont). A vizsgakötelezettség alóli mentesítést a felügyelet a jelentkezési lapra tett bejegyzéssel engedélyezi. A mozgáskorlátozott, a siket, valamint az olyan tanulót, aki a magyar nyelvet nem beszéli, a tanfolyam elméleti tantárgyainak foglalkozásain való részvétel alól – kérésére – az iskolavezető mentesíti. A mentesített tanulók felkészítésében Autósiskolánk a tanulóval kötött külön megállapodás szerint közreműködik.

Oktatási helyszínek: Elméleti oktatás:Pécs, Északmegyer dűlő 8/A , vagy E-learning otthonról. Gyakorlati oktatás váltási helye: Pécs, Hengermalom utca 2.       Tanpálya: Pécs, Északmegyer dűlő 8/A

Az autósiskolánál folyó szakmai képzés: Autósiskolánk rendszeresen továbbképzi szakoktatóit. Minden évben kötelezően részt vesznek az előírt szakmai továbbképzéseken, valamint az iskolavezető havonta és soron kívül is ellenőrzi az oktatók munkáját és tájékoztatót tart részükre az időközben bekövetkezett jogszabályi változásokról. Az oktatás színvonalának további javítása érdekében folyamatosan értékeli az elért eredményeket és meghatározza a megoldandó feladatokat.

ÉPÍTÉSI ÉS KÖZLEKEDÉSI MINISZTÉRIUM
1054 Budapest, Alkotmány utca 5.
1358 Budapest, Pf. 14.
A felügyeletet ellátó szerv: KAVK Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Dél-dunántúli Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Főosztály Baranya Megyei Vizsgáztatási és utánképzési Osztály7630 Pécs, Hengermalom u. 2.
Telefon: +36(72)896-269


A tanuló (vizsgázó) jogai és kötelezettségei, Joga van a tanulónak:

  • a képzés megkezdése előtt megismerni a Vállalkozási Feltételeket és a szerződés tartalmát
  • a vizsga sikere érdekében látogatni párhuzamos elméleti tanfolyam óráit
  • oktatójával egyeztetni a gyakorlati vezetés helyét és idejét, vagy meghatározott módon lemondani
  • panaszt tenni az iskolavezetőnél

A tanuló kötelessége:

  • a foglalkozásokon józan, kipihent, közlekedésbiztonsági szempontból alkalmas állapotban megjelenni, azokon aktívan közreműködni, kultúráltan viselkedni
  • a tandíjat minden esetben előre megfizetni
  • a munkavédelmi előírásokat betartani
  • a megbeszélt gyakorlati vezetési órákon időben megjelenni,(24 órával előtte lehet lemondani!)
  • késés esetén az oktatóra legalább 10 percet várni (esetleg felhívni)
  • a hiányzást pótolni
  • forgalmi vizsga előtt nyilatkozatott tenni
  • vizsgaigazolás átvételekor az eredeti iskolai bizonyítványát bemutatni

Joga van a képzőszervnek:

  • a tandíjhoz, amelyet előre kell megfizetni
  • a tanfolyami beosztás megváltoztatásához, melyet előre jelez, egyeztet
  • a már kijelölt oktató helyett – műszaki hiba, vagy más alapos indok esetén – másik oktatót, ill. gépkocsit biztosítani
  • alapos indok esetén a képzés bármely időszakában a tanulót kizárni
  • a Jelentkezési lapon és annak mellékletét képező okmányokon, valamint az autósiskola előírt nyilvántartásaiban a tanuló személyes és különleges adatainak kezeléséhez, irat másolatok tárolásához
  • a tanulók tudását, felkészültségét számon kérni
  • a munkavédelmi előírások betartását megkövetelni

Köteles a képzőszerv:

  • kifüggeszteni,és írásban átadni az iskola képzési mutatóit
  • a beiskolázás előtt tájékoztatni a tanulókat a Vállalkozási Feltételekről
  • betartani a Vállalkozási feltételekben foglaltakat
  • bizalmasan kezelni a tudomására jutott személyes adatokat
  • a tanuló kérésére a tanfolyam elvégzéséről számlát adni
  • az oktatáshoz kultúrált körülményeket biztosítani
  • a tanuló szóbeli, vagy írásos panaszát kivizsgálni
  • a Képzési Rendeletben (vizsga szabályzatban) és a Bizonylati Albumban előírtakat betartani

A vezetői engedély kiadásával kapcsolatos fontosabb előírások

A vezetői engedély kiadásának feltételéül a 35/2000.(XI. 30.) BM rendeletben meghatározott vizsgáztatási előírásoknak az a vizsgázó tett eleget, aki az egyes kategóriákhoz, alkategóriához az előírt vizsgatárgyakból megfelelt, vagy azok teljesítése alól jogszabály alapján felmentést kapott.

A tanulónak kötelessége nyilatkozni, hogy igénybe veszi-e az elektronikus okmány kiállítás lehetőségét. Ezt a jelentkezési lappal egy időben továbbítja a képzőszerv a KAVK felé. Amennyiben személyesen kívánja intézni a kormányablakban a vezetői engedély kiváltását, úgy a 31/1992.(XII. 19.) NM rendeletben maghatározott, (Vöröskereszt által kiadott) igazolást, és a háziorvostól kapott alkalmassági igazolást kell bemutatni a kormányablakban ahhoz, hogy a vezetői engedélyt elkészítsék. A vizsgaigazolást a KAV elektronikusan továbbítja közlekedési igazgatási hatósághoz.

Sikeres felkészülést és eredményes vizsgát kíván:

Tarr Árpád iskolavezető

Regisztráció