Teherautó vezetői tanfolyam

C – Teherautó

Már meglévő B kategóriás nem kezdő vezetői engedély újbóli vizsgázással történő kiterjesztése C kategóriára, ami szóló tehergépkocsi vezetésére jogosít fel. (35/2000 BM rendelet)
Vontatásra nem jogosít!

A tanfolyamra való jelentkezés feltételei

17,5 életév betöltése, érvényes „B” kategóriás, nem kezdő vezetői engedély

A tanfolyam menete

A tanfolyam elméleti és gyakorlati részből áll.Az elméleti felkészítés KRESZ, MŰSZAK,MUNKAVÉDELEM és SZÁLLÍTÁS tárgyakból tevődik össze.
Mindhárom tárgyból tett sikeres elméleti vizsga után kezdődhet a gyakorlati vezetés.
A sikertelen KRESZ vizsga nem veszélyezteti a már meglévő vezetői engedélyt! A gyakorlati felkészítés után külön vizsgát tesz a jelölt a rutinpályán, illetve vezet és vizsgázik a forgalomban.

Elsősegély nyújtási ismeretek megszerzésének módja

Egyénileg történhet, vagy  az iskola  tanfolyamot  szervez. (díja: 15.000Ft, vizsgadíj :  15.500FT)

Az elsősegély nyújtási vizsga alól felmentésben részesülnek

Az orvostudományi egyetemen orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi, az állatorvos tudományi egyetemen szerzett állatorvosi, védőnői, dietetikusi, mentőtiszti, gyógytornász, egészségügyi szakoktatói, diplomás ápolói, oklevéllel ( képesítéssel ) rendelkezők, közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, egészségügyi szakközépiskolát ( szakiskolát ) végzettek, továbbá: minden olyan vizsgázó, aki 1984. január 1-je és 1992. december 31-e között bármely járműkategóriában vezetői engedélyt, valamint segédmotoros kerékpárra, vagy lassú járműre járművezetői igazolványt szerzett, továbbá aki 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között „D” járműkategóriára.

Egyéb tanfolyami mentességek

Felmenthető MŰSZAK tanfolyam és vizsga alól, aki szakirányú végzettséggel rendelkezik (pl. autószerelő, gépészmérnök).
A felmentést az iskolavezető végzi (és kérelmezi a hatóságnál a vizsga alóli felmentést) a felmentés alapjául szolgáló okirat bemutatása után.

Az elméleti vizsgára bocsátás feltételei

Az elméleti tanfolyamot teljesítette, a vizsgadíjat megfizette, az első elméleti vizsgáján az alapfokú iskolai végzettséget eredeti okmánnyal igazolja.

Iskolánknál lehetőség nyílik E-learning (internetes) elméleti képzésre az adott kategóriában!

Tantermi elméleti oktatás helyszíne

Pécs, Északmegyer dűlő 8/a

Az elméleti tanfolyam min. 66 órát foglal magába.

Hiányzás pótlása és annak költségei

Elméleti tanfolyamról történő hiányzás esetén „pót” óraként saját költségén pótolnia kell a hiányzó órát és a leadott tananyagot. Gyakorlati oktatás során igazolt mulasztás esetében ( 24 órával megelőzően történő lemondás, orvosi igazolás ) az óra átütemezésre kerül. Igazolatlan mulasztás esetén a mindenkor esedékes pótóradíj kerül felszámításra!

Vezetési gyakorlatok kiindulási helye

Pécs, Északmegyer dűlő 8/a

A gyakorlati képzés alapoktatásból és főoktatásból áll.(Rutinpályája: Pécs, Északmegyer dűlő 8/a ) Az alapoktatás kötelező óraszáma 4 óra, amely tartalmazza a rutinfeladatok begyakorlását            és a biztonsági ellenőrzés, valamint az alapfokú jártasság elsajátítását a tanuló kocsi ismeretében.

A főoktatás kötelező óraszámai: 6 óra városi vezetés, 4 óra országúti vezetés, 2 óra éjszakai vezetés, 1 óra vizsga. ( minimum óraszám 16 óra + a vizsgaóra, és minimum 300 km levezetése)

A tanuló jogai és kötelezettségei

A képzéssel kapcsolatos problémáival a képzőszerv felé fordulni, észrevételeit panaszkönyvbe rögzíteni, a képzést másik autósiskolánál folytatni, miután az addig felmerült díjakat kiegyenlítette, ill. többletbefizetéseit visszakövetelte a képzőszervtől, balesetbiztosítást kötni a gyakorlati képzés idejére.

Áthelyezés másik képzőszervhez

Az áthelyezési kérelem leadását követő 3 munkanapon belül a szükséges átjelentő lap kiadásra kerül. Az autósiskola a fel nem használt tandíjat számára visszafizeti.

A képzőszerv jogai és kötelezettségei

A tanfolyam tájékoztatóban ismertetni a képzéssel kapcsolatos összes tudnivalókat / a szolgáltatásért járó díjat fizetési határidőket a képzés folyamatát, szabályait, az elméleti oktatás órarendjét, a vizsgák várható idejét, a vizsgák rendjét, szabályait. A tanulót kérésére másik képzőszervhez átengedni; ( átjelentő kérelem határideje 3 munkanap ). A lehetséges mértékben figyelembe venni a tanuló kéréseit, észrevételeit. Megtagadnia a tanuló vizsgára bocsátását, ha az nem rendezte a szolgáltatásért addig felmerült díjakat.

A vizsgadíjak megfizetésének módja

Az autósiskola ügyfél fogadásán, vagy átutalással

A tandíjak megfizetésének módja

Az autósiskola ügyfél fogadásán, vagy átutalással

Az ügyfélfogadás rendje

Hétfő 12 órától 16 óráig, szerda 8 órától 12 óráig.

Az ügyfélfogadó címe

Pécs, Északmegyer dűlő 8/a (Tel:06/70-8661256)

Képzési felügyeletet ellátó szervezet
KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont
Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Dél-dunántúli Járművezető Vizsgáztatási és
Utánképzési Főosztály Baranya Megyei Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály
7630 Pécs, Hengermalom u. 2.
Telefon:    +36(72)896-267
Az autósiskola részére fizetendő díjak 2023.szeptember 01.-től
  • Elméleti tanfolyam: 60.000Ft
  • Vezetési óra: 14.000Ft
  • Pót óra: 14.000

A kötelező 17 óra tekintetében a tanfolyam költsége: 298.000Ft

Hatósági vizsgadíjak
  • Elméleti vizsga 3 tárgyból: 31.500Ft
  • Rutin vizsga:9.700Ft
  • Forgalmi vizsga: 24.000Ft

A hatósági vizsgadíjak összesen: 65.200Ft

Regisztráció